suli ban 1

Crosskovácsi Bike School Utánpótlás verseny (Tehetségkutató futamok)
 
A versenyt április 12-én, szombaton rendezték Nagykovácsi, Sebestyén domb nevű részén. Két héttel korábban Iskolánkban felmérték tanulóinkat, hogy kik azok, akik ügyesebbek (tehetségesebbek), hogy később akár kerékpár (mountain bike) versenyzők is lehessenek.  Akiket kiválasztottak, azok meghívást kaptak az utánpótlás versenyre, hogy próbálják ki magukat kicsit nehezebb és hosszabb terepen is. Közülük 42-en jöttek el a megmérettetésre. A verseny egy körülbelül 500 m-es körből állt, melyet korcsoporttól függően többször kellet megtenni. A pályában volt egy kisebb emelkedő, egy kis föl-le (hupli), amely már nagyobb ügyességet igényelt fiatal tanulóinktól. A rajtok előtt be lehetett járni, gyakorolni a pályát, akár többször is, így a versenyen már csak a minél gyorsabb tekerésre kellett koncentrálniuk a gyerekeknek. A pálya kijelölése, rajtkapu stb. profin el lett készítve, így diákjaink úgy érezhették magukat, mintha az igazi "Crosskovácsin" lennének. Kellemes időben, és jó hangulatban folytak le a futamok. Mindenkin látszott, hogy mindent beleadott, így kellemesen elfáradva zárhatták a versenyt. A tehetségkutató rész után következhettek a "profik" (persze még ők is az utánpótláshoz tartoznak), akik még nagyobb kedvet csinálhattak azoknak, akik csak most kezdték ezt a sportágat.   
 
Eredmények: 
 
U11 (11év alattiak):
Fiú: 2. Várai Medárd 3.a, 3. Nemes Márton 3.a.
Lány: 2. Palásthy Emese 3.c, 3. Pál Zsófia 2.c
U13 (13 év alattiak):
Fiú: 1. Horváth Levente 4.a, 3. Tirvol Bence 5.b
Lány: 2. Gorzsás Zsanett 5.a
U15+ (13 év felettiek):
Fiú: 1. Andráska Csaba 7.a, 2. Mátyus Richárd 7.a
Lány:1. Gerely Boróka 8. 3. Kisida Júlia 6.b
 
181  182  183
 
A képeket készítette: Erdei Sándor 
A legjobbak ezek után, akár a diákolimpia döntőjében is részt vehetnek.
 
Nagykovácsi, 2014. 04. 12.