suli ban 1

Baranta versenyen

Hazai Kinga és Margit csapatban az I. helyezést szerezték meg!

Egyéniben Hazai Kinga I. helyezett, míg Hazai Margit II. helyezett lett!

A Barabtáról röviden: 

A baranta a történelmi magyar harcművészet. A szó jelentése: fegyveres vetélkedés, megmérettetés,harcra,hadjáratra való felkészülés.Legfontosabb  fegyvereik: íj, szabja, kard, rövid és hosszú bot, fustély(ez is egy bot), kelevéz, kopja, fokos, pajzs,csatabárd,ostor,csatacsillag,kés. A pusztakéz alkalmazása során megkülönböztetnek két birkózást: övbirkózás és böllön. A lovas szakág a lóval való együttműködés egy olyan fokát követeli meg a lovasoktól, ahol a ló irányítását, harci alkalmazását mindenféle kényszerítő eszközök nélkül (pl. lószerszám) kell végrehajtani. A barantában fontos a néptánc, a magyar hagyományok és a történelem ismerete is. Nemcsak Magyarországon hanem a régi Magyarország területén is foglalkoznak barantával.
 
Néhány kép a versenyről:
 
151   152
154  155
A képeket készítette: Bereszlényi Miklós