Kedves Szülők!

A járványügyi intézkedések miatt a hiányzások igazolása az alábbiak szerint történik:

1.Továbbra is kérjük, hogy csak egészséges gyermek jöjjön iskolába!

2. Minden egyes betegséget (még az enyhébbeket is) csak a gyermekorvos igazolhat! Enyhébb betegségtünetek estén is a szülő köteles tájékoztatni  a gyermekorvost (pl. torokfájás vagy hasmenés esetén is)! Az orvos mondja meg, hogy mi a teendő és hány napig kell otthon maradnia a tanulónak. Az iskola járványügyi előírásában is ez olvasható: „Ha a gyermekén észlel Covid19 tünetekből bármelyiket (láz, fáradtság, száraz köhögés, izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, légszomj, ízlelés és/vagy szaglás elvesztése), akkor otthon kell tartani és orvoshoz kell fordulni. A gyermek kizárólag orvosi igazolással jöhet iskolába!” A szülő ezt nem igazolhatja!

Miért van szükség erre? A járvány kellős közepén vagyunk. A szigorú intézkedések a közösség érdeke. Nagyon nagy a felelőssége a szülőknek e téren, hogy rendesen tudjunk tanítani, minél kevesebb legyen a beteg és ne rendeljenek el digitális oktatást egy-egy osztályban! Például egy torokfájás nem biztos, hogy Covid, de ezt most nem lehet tudni, mivel ez is lehet egy tünete! A gyerekeknek legtöbb esetben enyhe tüneteik vannak, de ezt esetleg átadhatják az iskola dolgozóinak és tanulótársaiknak.

3. Ha valamelyik tanulónak az osztálytársa Covid fertőzött volt  és ő maga is hiányzott az iskolából, akkor az orvosi igazolás mellett egy nyilatkozatot is ki kell töltenie a szülőnek.

Innen tölthető le a nyilatkozat, amit minden olyan szülőnek ki kell töltenie gyermekére vonatkoztatva - annak újból iskolába jövetelekor -, akinek az osztálytársa volt koronavírus fertőzött és ő maga is hiányzott, de nem volt tesztelve.

4. Covid fertőzés esetén, a karantén lejárta után a tanuló az ÁNTSZ által kiállított igazolással, illetve a gyermekorvosi igazolással jöhet csak iskolába.

5. A szülő köteles tájékoztatni az iskolát és a gyermekorvost abban az esetben, ha egy gyermek közvetlen hozzátartozójának vagy kontaktjának pozitív koronavírus tesztje van. Ebben az esetben is a gyermekorvos, illetve az ÁNTSZ mondja meg, hogy mi a teendő.

6. Szülői igazolást (max. 10 nap / év) csak családi okok és pl. egy beteg testvér (de nem igazoltan koronavírusos) miatti óvintézkedés, otthontartás miatt fogadhatunk el.

7. Szakorvosi rendelésen való megjelenést a szakorvos igazolja.

Kérjük a fentiek betartását!

Köszönettel:

Az iskola vezetősége