Kedves Szülők!

A járványügyi intézkedések miatt a hiányzások igazolása az alábbiak szerint történik:

1.Továbbra is kérjük, hogy csak egészséges gyermek jöjjön iskolába!

2. Minden egyes betegséget (még az enyhébbeket is) csak a gyermekorvos igazolhat! Enyhébb betegségtünetek estén is a szülő köteles tájékoztatni  a gyermekorvost (pl. torokfájás vagy hasmenés esetén is)! Az orvos mondja meg, hogy mi a teendő és hány napig kell otthon maradnia a tanulónak. Az iskola járványügyi előírásában is ez olvasható: „Ha a gyermekén észlel Covid19 tünetekből bármelyiket (láz, fáradtság, száraz köhögés, izomfájdalom, orrdugulás, orrfolyás, torokfájás, hasmenés, légszomj, ízlelés és/vagy szaglás elvesztése), akkor otthon kell tartani és orvoshoz kell fordulni. A gyermek kizárólag orvosi igazolással jöhet iskolába!” A szülő ezt nem igazolhatja!

Miért van szükség erre? A járvány kellős közepén vagyunk. A szigorú intézkedések a közösség érdeke. Nagyon nagy a felelőssége a szülőknek e téren, hogy rendesen tudjunk tanítani, minél kevesebb legyen a beteg és ne rendeljenek el digitális oktatást egy-egy osztályban! Például egy torokfájás nem biztos, hogy Covid, de ezt most nem lehet tudni, mivel ez is lehet egy tünete! A gyerekeknek legtöbb esetben enyhe tüneteik vannak, de ezt esetleg átadhatják az iskola dolgozóinak és tanulótársaiknak.

3. Ha valamelyik tanulónak az osztálytársa Covid fertőzött volt  és ő maga is hiányzott az iskolából, akkor az orvosi igazolás mellett egy nyilatkozatot is ki kell töltenie a szülőnek.

Innen tölthető le a nyilatkozat, amit minden olyan szülőnek ki kell töltenie gyermekére vonatkoztatva - annak újból iskolába jövetelekor -, akinek az osztálytársa volt koronavírus fertőzött és ő maga is hiányzott, de nem volt tesztelve.

4. Covid fertőzés esetén, a karantén lejárta után a tanuló az ÁNTSZ által kiállított igazolással, illetve a gyermekorvosi igazolással jöhet csak iskolába.

5. A szülő köteles tájékoztatni az iskolát és a gyermekorvost abban az esetben, ha egy gyermek közvetlen hozzátartozójának vagy kontaktjának pozitív koronavírus tesztje van. Ebben az esetben is a gyermekorvos, illetve az ÁNTSZ mondja meg, hogy mi a teendő.

6. Szülői igazolást (max. 10 nap / év) csak családi okok és pl. egy beteg testvér (de nem igazoltan koronavírusos) miatti óvintézkedés, otthontartás miatt fogadhatunk el.

7. Szakorvosi rendelésen való megjelenést a szakorvos igazolja.

Kérjük a fentiek betartását!

Köszönettel:

Az iskola vezetősége

Iskolánkban jelenleg nincs igazolt fertőzött diák van. Jelenleg nincs felnőtt (pedagógus, NOKS, technikai alkalmazott) fertőzött sem.

Bejelentési kötelezettség: Ha a gyermeknél vagy közvetlen hozzátartozójának vagy kontaktjának pozitív tesztje van, azt kötelező jelezni az iskolának és a gyerekorvosnak!

dátum   diák tanár NOKS technikai dolgozó digitálisan oktatott osztály
október 12. hétfő 2 0 0 0 0
október 13. kedd 2 0 0 0 1
október 14. szerda 2 0 0 0 1
október 15. csütörtök 2 0 0 0 1
október 16. péntek 2 0 0 0 1
október 19. hétfő 2  0  0 0
október 20. kedd 0  0  0
október 21. szerda  0  0 0
október 22. csütörtök  0 0 0
november 2. hétfő
Köszönjük a nagykovácsi Latin Kert kertészetnek, hogy a 4. c osztály lehetőséget kapott náluk egy környezetóra megtartásához, és hogy ezen felül a Tőlük ajándékba kapott árvácskákat már el is ültethettük az iskolai magaságyásba!
Szép napunk volt!

Iskolánkból 41 csapat, 164 diák készült, csiszolta tudását 8 pedagógus segítségével.

Gratulálunk az első 10 helyezett közé bejutott csapatoknak!

3. évfolyam

Négy kis cincér: Andersen-Soós Anna, Móricz Veronika, Simon Csege, Mayer Benedek

Felkészítő tanár: Kuti Imréné

Természet tudósai: Nagy Levente, Király Pál, Zsiros Áron, Győrffy Levente