SIKEREK A BOLYAI ANYANYELVI CSAPATVERSENYEN

A koronavírus miatt az idei verseny területi fordulóját rendhagyó módon rendezték. November 12-én délután minden csapat a saját iskolájában oldotta meg a feladatsort.

Ebben az esztendőben is sok diák nevezett a rangos vetélkedésre: 25 csapat 97 versenyzője gyakorolt heteken keresztül, hogy a kérdéses napon a legjobbat hozhassa ki magából.

Sajnos a vírus kíméletlen volt. Több gyermek lebetegedett, sőt a karantén miatt egy teljes csapat kényszerült visszalépni.

Mindezek ellenére az eredményekkel elégedettek lehetünk, hiszen 4 csapat is bekerült a legjobbak közé.

A 3. osztályos Braun Emma, Csécs Milán, Bánfi Kincső, Szikora Dalma 1. helyezést ért el, s ezzel bejutott csapatuk az országos döntőbe.

Felkészítőjük Bertalanné Boros Kinga tanító volt.

A 6.-osok között Győrffy Csanád, Mátyás Bence, Palai Panna, Sándor Emese a 2. helyen,

Borsos Kincső, Kajtár Petra, Kulcsár Zsófia, Németh Tünde a 4. helyen végzett.

Felkészítőjük: Hanula Krisztina tanárnő.

A 8. osztályos Braun Vilmos, Erdős Kata, Márta Szilárd és Sebők Zsófia 4. helyezést ért el.

Felkészítőjük: Bárány Judit.

Gratulálunk mind a versenyzőknek, mind tanáraiknak, mert ezek nagyon szép eredmények, amire büszkék is vagyunk!
                                                                                                                Bárány Judit
                                                                                                                magyartanár