Nagykovácsi Iskola - Boldog Mosoly NUSE U10-11 - Avagy hogyan játszottunk Bajnokok Ligája csapatok utánpótlás korosztályai ellen…

Roppant nehéz hónapon van túl a NUSE 11 év alatti korosztálya, hiszen öt tornán összesen 21 mérkőzést játszottunk, valamint részt vettünk életünk első nemzetközi tornáján.

Ebben a korosztályban még nem az eredmény hajszolása az elsődleges, hanem az, hogy megtanuljunk játszani, koncentrálni, ugyanakkor a legfontosabb talán a játék öröme!

Az elmúlt hónapban voltak csodaszép győzelmeink, szomorú vereségeink, de a legfontosabb mégis az, hogy minden tornáról végül boldog mosollyal tudtunk távozni.

Boldog mosollyal, hiszen volt tartása, ereje a csapatnak.

A legfrissebb ilyen élmény Szentendrén a Dunakanyar Farsangi Kupán ért minket, amikor az utolsó meccsen az aranyéremért játszhattunk, de egy apró bekapott gól - és a mi be nem rúgott helyzeteink sokasága – miatt végül meg kellett hajolnunk a Mészöly Foci Suli előtt.

Percekig roppant szomorúak voltunk, de aztán jött az öröm, hiszen a srácok is tudták, hogy kitettek magukért, van okuk a boldogságra!

De térjünk vissza kicsit korábbra és nézzük, hogy is alakult csapatunk fennálásának eddigi legnagyobb kalandja, a nemzetközi torna?!

Szlovákiában, Eperjesen  öt korosztályban, közel 150 csapat nevezésével  zajlott a régió egyik legnagyobb téli teremtornája, szerb, szlovák, ukrán, cseh, román, moldáv, lengyel és magyar csapatok részvételével.

Mi az U11-es korosztályban voltunk érdekeltek, ide összesen 37 csapat nevezett. Férfiasan be kell vallani, hogy amikor Nagy Szilárd edzőkollégámmal megismertük a sorsolást, kicsit féltettük a mieinket, hiszen egy csoportba kerültünk a jelenlegi felnőtt első osztályú Kassa utánpótláscsapatával, de várt ránk egy szlovák területi válogatott, egy cseh csapat, amely honlapján hírdeti saját kapustáborát a Chelsea kapusának Petr Chech  részvételével, illetve az az ukrán Harkov, amelynek felnőtt csapata néhány éve Bajnokok Ligája meccsen hazai pályán a Debrecent verte 5:0-ra és végül a világhírű Dinamo Kijev .

A torna számunkra álomszerűen indult, a Harkov csapatát kiváló játékkal 4:1-re vertük és nagyszerűen folytatódott, hiszen a Kassa ellen a 19. percben mindössze 1 gólos hátrányban voltunk. Sőt, helyzeteink alapján egyáltalán nem lett volna meglepetés a győzelmünk, de végül a végére kicsit elfáradtunk.

A többi találkozón sajnos beigazolódott a papírforma, de óriási öröm volt számunkra, hogy minden mérkőzésen az utolsó percekig kiválóan focizva tartottuk magunkat, nem játszottunk alárendelt szerepet és mindennél többet mond el, hogy a 37 csapatból a mi csoportunkból végül két csapat is bejutott a legjobb 8 közé (Dinamo Kijev, Matejka KT), sőt a torna ezüstérmese a klubcsapatként induló Szlovák területi válogatott Matejka Kinder Team lett.

Mi az utolsó csoportmérkőzésünket a Dinamo Kijev ellen vívtuk és a huszadik percig óriási küzdelemben legszebb arcunkat mutattuk. Ekkor azonban egy meg nem adott teljesen nyilvánvaló büntető után (Zsombit ketten rúgták fel) az ellentámadásból  gólt kapva, megpecsételődött sorsunk és elment a meccs.

Végül slusszpoénként, miközben mi már a hazautazásra készültünk, a szervezők jelezték, hogy bekerültünk a 13-22. helyen rangsorolt csapatok szuperdöntőjébe, ahol másnap délelőtt egy újabb BL utánpótláscsapat, az Inter Bratislava várt ránk.

Végül az utolsó percekben itt is elért a végzetünk, de egy pillanatig sem bánkódtunk, hiszen rengeteget tanultunk és az önbecsülésünk hatalmasat nőtt.

Kis csapatként egyáltalán nem voltunk a lesajnált kategória! A meccsek után zengett az eprjesi csarnok a “2-3 KOVÁCSI” csatakiáltásunktól!

Boldogan, de fáradtan értünk haza és persze azt is meg kell említeni, hogy igazi közösségteremtő ereje volt a magyar történelmi emlékek meglátogatásának is, mind Eperjesen, mind Kassán.

Hajrá NUSE, hajrá Nagykovácsi!

A  teljes keretnek dicséret! A hónap játékosai: Márta Zsombi, Ihász Beni, Kukla Barna, Simon Keve, Bencsics Máté és Varga Domonkos.

Kriskó László

Grassroots MLSZ “C” Edző