Nagykovácsi Iskola - Bon-bon

BonBon Matiné – Brassimum Fúvósegyüttes – Állatok barlangja

Január 12-én délelőtt ismét a tornacsarnokban párnákon ülve várták tanulóink, hogy Győző bácsi a zene varázslatos világába repítse őket.
Róka, dongó, medve, kakukk, kanári, bika, ló, szamár...Vajon miért pont ezek az állatok ihlették meg a legnagyobb zeneszerzőket?

Ennek a rejtélynek eredt nyomába ez a műsor, ahol Weiner Leótól Bartók Bélán át Georges Bizet-ig híres szerzők legismertebb darabjait hallgathattuk meg a Brassimum Fúvósegyüttes előadásában. A fúvósok mellett Győző bácsi jelmezekkel, tánccal tette élvezetessé a megjelenítést.

A kérdésekre helyesen válaszoló gyerekek most is bonbont kaptak ajándékba. Minden tanuló jutalomcsokiban részesült az előadás után, melyet nagy örömükre ebéd előtt ehettek meg.

Köszönjük az örömzenét, a farsangi hangulatot!

Tábi Gyöngyike
ének-zenetanár