Nagykovácsi Iskola - Code Week – a programozás hete

A Kódolás Hete keretében október 20-án az Európai Kódolás kezdeményezés, a Jövő Osztályterme nagykövetei és a Learning Lab szövetség nemzetközi hackathont szervezett, melyen iskolánk is képviseltette magát egy 6. osztályos csapattal. Csapatunk tagjai: Bacsó Nándor, Pataki Bálint, Péter Mátyás és Keszei Péter. A hackathon-ra Viki néni (Dér Viktória) kísért el Bennünket a Sulinet Műhelybe, ahol a nagykovácsi Makerspcace szakmai segítségét is igénybe vehették a csapatok.

A hackathon egy olyan egy napos rendezvény, amelynek során nemzetközi csapatok egy előre nem ismert témán dolgozva mutathatják meg kreativitásukat, munkájuk során bármilyen programozási nyelv felhasználásával.

Az idei téma a Digital Citizenship volt, ennek keretében mi egy DigiSchool nevű honlapot kezdtünk el összeállítani, melynek célja az iskolai kommunikáció és információ átadás támogatása a gyerekek, tanárok és szülők között. Miközben mi ezen dolgozunk, érdekes volt látni a többi csapat projekjét is ott a teremben, illetve kivetítőn a brüsszeli Future Classroom Lab központjában folyó munkát.

Remélem, hogy jövőre is lesz hasonló rendezvény, amelyen ismét érdekes témával találkozhatunk.

Keszei Péter, 6.a osztályos tanuló