Kedves Önkéntesek!

Nagyon köszönjük, hogy jelentkeztek az iskola kifestésére!

Sok szeretettel várunk mindenkit július 26-án pénteken reggel 8-tól a munka befejeztéig.

A munkát egy ebéddel háláljuk meg, amelynek elkészítését Kuti Imre vállalta, az alapanyagokat pedig az Önkormányzat ajánlotta fel. Köszönjük!

A DULUX iránymutatása:

- regisztrálnia kell minden résztvevőnek, (csak 16 éven felüliek festhetnek), egy hozzájáruló nyilatkozatot kell majd aláírni, amivel hozzájárulnak az önkéntes munkához és a munka alatt készült fotók, videók publikálásához,

- a regisztráltak egy-egy Let’s Colour pólót is kapnak (méretválaszték a készlet erejéig), ezt szeretnénk, ha fel is venné majd mindenki a festéshez.

- kb. 8 órakor lesz egy eligazítás, bemutatják a DULUX csapat tagjait és tisztázzák a menetrendet, tudnivalókat, alapszabályokat.

- a festés alatt szükség lesz majd olyanokra is, akik folyamatosan segítenek takarítani (a lecsöppent festéket feltörölni), illetve az eszközöket összeszedni, elmosni, hogy ne száradjanak be - gyerekek is végezhetik ezt.

- a festést a pénteki napon be kell fejezni, az eddigi tapasztalatok alapján délután 17 és 19 óra között szoktak végezni (de ez nagyban függ az önkéntesek számától és hatékonyságától)

- eszközöket limitáltan tudnak hozni, ezért kérjük, hogy az önkéntesek hozzanak magukkal akár saját hengereket, ecseteket, kis tálat (pl. nagyobb tejfölös dobozt), esetleg vödröt, lehúzó rácsot - és persze létra, esetleg gurulós állvány is szükséges lesz.

Fontos tapasztalat, hogy a reggeli indulás mindig egy picit nehézkesebb, mert a mintákat ki kell rajzolni, az embereknek meg kell találniuk a helyüket - ezért a reggeli önkéntesektől majd türelmet kérünk, előfordulhat, hogy dolgoznának már, de még nem tudnak.

Még egyszer köszönjük a segítséget!

Dér Viktória igazgatóhelyettes