Nagykovácsi Iskola - Állatok világnapja

Képek megtekinthetőek itt.

VENDÉGÜNK VOLT A NAGYKOVÁCSI CICA MENEDÉK

Nagykovácsi gyönyörű földrajzi adottságokkal rendelkező kis falu. Az itt lakó felnőttek és gyermekek  nap mint nap érezhetik a természet közelségét. A kertes házak lehetőséget biztosítanak a különféle élőlények tartására.  Napjainkban sokszor hallunk szomorú történeteket kidobott cicákról, bántalmazott kutyusokról. Sokat kell még ebben a témában fejlődnünk, amit nem lehet elég korán kezdeni. " Tanítsd meg a gyermekedet az állatok tiszteletére, ezzel tehetsz a legtöbbet az állatkínzás ellen!" olvashatjuk sokfelé ezt az idézetet, melyet mi pedagógusok is nagyon fontosnak tartunk. E mellett természetesen felmerül a felelős állattartás fogalmának fontossága is.

Éppen ezért  az Állatok Világnapja alkalmából meghívtuk iskolánkba a Nagykovácsi Cica Menedék és az Elszánt Állatvédők két tagját, Ziegler Linót és Nagy Gabriellát, akik  védenceikkel  Málnával  a hófehér cicalánnyal  és Dömperrel a sziámi kandúrral érkeztek.

Az alsó tagozatos gyermekek nagy izgalommal várták az eseményt. A kötetlen beszélgetés során betekintést kaphattak a Cica Menedék és az ott gazdára váró élőlények életébe, megtalálásuk körülményeibe, jövőbeli kilátásaiba. Kiderült, hogy sokan tartanak otthon állatot és tájékozottak a témában. Örültek, hogy  itt a mi kis falunkban működik a Minimenedék és a közeljövőben többen is meglátogatnák szívesen, sőt cicát is örökbe fogadnánk onnan. A program zárásaként pedig a türelmes, vendég cicákat is megsimogathatták.

A nagy érdeklődésre való tekintettel szeretnénk a programot az 5-6. évfolyamosoknál megismételni, valamint folyamatosan tartani a kapcsolatot az állatvédőkkel és a menedékkel.

Köszönjük nekik, hogy nálunk jártak és megmutatták munkájukat, elszántságukat.

" Amíg meg nem tapasztaljuk milyen érzés szeretni egy állatot,

lelkünk egy része mélyen alszik."

Anatole France

Napközis csoportközi játékok az Állatok világnapján

A napközis gyerekeknek csoportközi programokat szerveztünk október 4-én az Állatok világnapja alkalmából.

Assisi Szent Ferenc nevéhez kapcsolódik ez a világnap, mivel ő volt a kereskedők, a természet és az állatok védőszentje. Szerette az állatokat és minden teremtményben Isten keze munkáját látta.

Ezen a napon állatokkal kapcsolatos érdekes udvari játékokat szerveztünk a napköziseknek.

Évfolyamonként három helyszínt látogattak meg a gyerekek.

Ízelítő a programokból:

Béka ugrató a tóba, Sasozás, Labdacica, Állatjárások, Róka és nyuszik, Távolugrás az állatokat utánozva, Kinn a bárány, Sánta róka, Ugróiskola állatrajzokkal.

Minden gyerek nagyon jól szórakozott ezen a délutánon.

A Zöld faliújságra pedig lerajzolták a diákok, hogy milyen állat életét mentették már meg.

Ezek a kedves gyerekrajzok most is megtekinthetők az iskola folyosóján.

Tóth Mihályné