Nagykovácsi Iskola - Vers- és prózamondó verseny

Vers- és prózamondó verseny Pátyon!

Az idén is „hivatalosak” voltunk a pátyi Bocskai István Magyar-Német Két Tanítási Nyelvű Általános Iskola a területi vers- és prózamondó versenyére. Több mint húsz iskola első helyezettjei versenyeztek, mérték össze előadói képességüket.

Iskolánk hat tanulójáért izgulhattunk a délutáni eredményhirdetésig. Büszkék voltunk, mert négyszer is elhangzott a díjazottak között a Nagykovácsi Általános Iskola neve!

Hevér Vilma (2.c) prózamondásban, Szabó Csongor (2.a) versmondásban harmadik helyezést értek el. Andersen-Soós Emma (4.c) versmondásban az előkelő második helyen végzett. Géró Csenge (8.b) szintén versmondásban volt díjazott, a hatodik lett.  Géró Péter (6.c) és Angeli Zsófia (4.c) versmondók a hetedikek lettek.

Gratulálunk tehetséges diákjainknak, az őket felkészítő pedagógusoknak – Bertalanné Boros Kingának, Temesi-Horváth Mariannak, Kakukné Lehrreich Emíliának, Kőrösi Évának - és a támogató szülőknek!

Kőrösi Éva