Nagykovácsi Iskola - Magyar Népmese Napja

42836406 1691240580998941 7436479523605970944 n

A népmese napját első ízben 2005. szeptember 30-án rendezték meg, Benedek Elek születésnapjának évfordulóján.

Ezt a napot itt Nagykovácsiban is megünnepeljük egy különleges mesemondás keretében.

Ilyenkor a Nagykovácsi Általános Iskola alsó tagozatos kis diákjai közül elmennek néhányan az óvodákba mesélni a kisebbeknek.

Sokan régi óvodájukba, csoportjukba látogatnak vissza, ahol meleg szívvel fogadják őket a kicsik és régi gondozóik.

Idén is mindhárom óvodába ellátogattak és finom meleg teával, csokoládéval is kedveskedtek nekik.

A kisgyerekek tátott szájjal hallgatták a szebbnél szebb történeteket.

Külön élmény volt látni a testvérek örömét, de a barátnők és barátok testvérei is büszkeséggel köszöntötték, fogadták az ismerős iskolásokat.

Tavaly volt először részem ebben a kezdeményezésben, de idén is pont ugyanolyan megható volt számomra.

Most még a hallgatók soraiban vannak az én gyerekeim is, de pár év és talán ők lesznek a mesélők!

Szilágyi Domino