Nagykovácsi Iskola - Szent László emlékév

Szent László emlékév

Szent László királyunk emlékévében a Nagykovácsi Általános Iskola felső tagozatában a humán munkaközösség történelmi, irodalmi, plakát és rajzversenyt szervezett a diákok számára. A versenyek célja az volt, hogy a tanulók jobban megismerjék Szent László királyunk életét, uralkodásának jelentőségét és az életével kapcsolatos mondákat.

A plakátversenyre minden osztálynak két plakátot kellett elkészítenie a megadott témák alapján. Igényes, szép és szemléletes plakátok készültek.

A győztes plakátokat készítő osztályok:

1. helyezett: 6. c
  2. helyezett: 5. a
  3. helyezett: 5. c

A történelem- és irodalomverseny két fordulóból állt és csapatokban kellett megoldani a különféle feladatokat.

A győztes csapatok:

1. Egri Vince, Fehér András, Fodor Bálint, Sallay Kornél, Szalai Bálint (6.c)
  2. Környei Kristóf, Meszlényi Attila, Simon Torda, Tegzes Botond, Trencsánszky Mendel (5.c)
  3. Andersen-Soós Emma, Golda Eszter, Holics Hanna, Torvaji Kinga (5.c)

A rajzversenyre Szent László életével kapcsolatos mondákat kellett egyénileg feldolgozni. A győztes rajzokból kiállítást rendeztünk.

A rajzverseny győztesei:

5.-6. osztály:

I. helyezettek:         Meszlényi Attila 5.c, Pásztor Salamon 6.c

II. helyezettek:       Hornok Levente 5.b, Lányi Szilárd 6.c, Ihász Ábel 5.b

III. helyezettek: Vörös Lili Emese 5.a, Trencsánszky Janka 5.d, Zombori Attila 5.a

Grafikai különdíj: Hodász Dorka 6.c

7.-8. osztály:

I. helyezett: Trencsánszky Natasa 7.b

II. helyezettek: Földesi Katinka 8.b, Egri Mátyás 8.a, Hodász Ibolya 8.a

III. helyezettek: Milbauer Jázmin 8.a, Székelyhidi Csenge7.b, Ducsai Boglárka 8.b

Dutkainé Bödő Gabriella, Hanula Krisztina, Kuszál-Gombos Adrienn

a versenyt szervező tanárok