Nagykovácsi Iskola - Egy nap népviseletben

Április 24-e a magyar népviselet napja 2015 óta. Iskolánk is csatlakozott a kezdeményezéshez.

Sokaknak kedve volt népviseletben, népi öltözékben jönni ezen a napon. Mivel egy teljes öltözet ritkaság a ruhatárunkban, egy-egy hagyományos, népi ruhadarabot kombinálni lehetett a mai modern, városi viselettel. Az alsós tanulóknak már adott volt a néptáncórákon viselt ruhájuk: a lányoknak kékfestő szoknya, blúz, fonott hajukba pántlika, a fiúknak ing, mellény, néhányuknak kalap is. Láthattunk mezőségi, székely, moldvai, galgamenti, kalocsai, nógrádi viseletek részeit is a gyerekeken, pedagógusokon egyaránt.

Moldvai dalokkal és táncokkal ünnepeltük meg ezt a napot, mely öröm volt a szemnek és a fülnek egyaránt. Egy kicsit különlegesebb, szokatlanabb volt így tanulni, tanítani, s arra gondolni, hogy pár órára - ha csak az öltözékünk töredékében is - de összefogtunk a világ minden táján mi, magyarok.

Kuti Imréné