Nagykovácsi Iskola - Föld napja

A mára már világméretűvé vált mozgalom több évtizede szólít fel a környezet védelmére, és számos megmozdulással hívja fel a figyelmet a társadalmi felelősségvállalásra – hiszen ahogyan ma élünk, az a jövőnket befolyásolja.

A Jobb Veled a Világ Alapítvány is csatlakozott a mozgalomhoz az Énekelj a Földért kezdeményezéssel, és mivel a Nagykovácsi Általános Iskola pedagógusai fontos küldetésnek tartják a Földünkért tett apró lépéseket, idén ezt a programot választottuk.

Az alsó tagozatos tanulók az aulában kivetített szöveg és az iskolarádió segítségével énekelték el a Gyújts egy gyertyát a Földért című dalt.

A megmozdulást a tévé és az internet is közvetítette. Összesen 27 országból 119.115 magyar ember énekelt!

A zene olyan csodálatos eszköz, amelynek segítségével az emberi társadalom a természet és a bolygó számára a fenntartható világkép követésére irányítja a figyelmet és arra, hogy megtaláljuk azt az utat, amely egy szebb jövőbe vezet bennünket.

" A Földet nem apáinktól örököltük, hanem unokáinktól kaptuk kölcsön."

/Egy indián bölcs szavai/

Erdőszegi Klára